menu

Liitiumakude ladustamise ja katsetamise ruumid

Liitiumipõhised energiasalvestusseadmed pakuvad suurt jõudlust ja kompaktset konstruktsiooni. Tänu nendele eelistele kasutatakse neid üha enam kasutusaladel, nagu mobiilsed, elektrooniliselt juhitavad seadmed või sõidukid. Eeliste kõrval kätkeb see tehnoloogia endas ka ohutusriske. Eelkõige on suurenenud tulekahju- ja lõhkemisoht. Seni puuduvad õnnetuste ennetamist käsitlevad ühtsed õigusaktid. Olenevalt konkreetsest juhtumist tuleb võtta ohutusmeetmeid kahju vältimiseks ja piiramiseks ning kindlustuskaitse tagamiseks. Siin saabki DENIOS abiks olla. Olenemata sellest, kas ladustate või katsetate liitiumenergia salvestusseadmeid, pakub DENIOS õiget ruumilahendust.

Sisukord

Liitiumakude ladustamine

Liitiumakude vale käsitlemisega kaasneb väga suur oht. Täielik tühjenemine, tulekahju, keemilised reaktsioonid, halvimal juhul akude plahvatus – iga üksikjuhtum tähendab ohtu töötajatele, äritegevusele ja keskkonnale. Tagajärjeks võivad olla märkimisväärsed rahalised ja tootmiskaod. Oleme juba üle 30 aasta olnud ohtlike kaupade ohutu ladustamise eksperdid ja pakume kõrgeimat tulekaitset (kuni REI 120). Oleme hea meelega abiks teie vajadusi kõige paremini täitva laoruumilahenduse valimisel.

Liitiumakude laadimisruumid

Ettevõtted, kus kasutatakse sisepõlemismootorite asemel akutoitel töötavaid elektriseadmeid, kaitsevad keskkonda ja säästavad kulusid. Seadme akude laadimisel tuleb siiski olla ettevaatlik, sest statistiliselt kaasneb sellega suurenenud tulekahjuoht, eriti kui liitiumakusid ei laadita professionaalselt või seda tehakse ilma järelevalveta väljaspool tööaega. Ettevõtte DENIOS tulekindlas ruumis saate seadmete liitiumakusid ohutult ja kulutõhusalt laadida.

LAADIMISE NUTIKAS JUHTIMINE: TÕHUSAM, VÄHEM KULUKAS

PROBLEEMID PALJUDE AKUDE SAMAAEGSEL LAADIMISEL

Elektriseadmete akusid laetakse sageli töövälisel ajal, et need oleksid järgmisel tööpäeval kättesaadavad ja et tööajal ei peaks kulutama aega laadimisele. Probleem: kui korraga kasutatakse palju laadijaid ja need tarbivad lühikese aja jooksul palju energiat, võib kiiresti tekkida elektrivõrgu kriitiline ülekoormus. Siiski ei ole samaaegset või kohest laadimist sageli kohe vaja. Siin tuleb mängu ettevõtte DENIOS laadimise nutikas juhtimine: uus ja uuenduslik seadmevalik WFP Li-Ioni jaoks.

NUTIKAS TEHNOLOOGIA: KUIDAS LAADIMISE NUTIKAS JUHTIMINE PROBLEEMI LAHENDAB

Laadimise juhtimisega, mis põhineb toote elutsüklil, mõõdetakse hetkel saadaolevat energiat ja suudetakse seda nutikalt jaotada. Protsessi käigus ühendatakse kõigepealt WFP Li-Ionis asuvad üksikud pistikupesad järjestikku. Niipea kui ühendatud laadija on registreeritud, säilib toide kuni laadimine on lõppenud. Siis vabastatakse järgmised laadijad. Sel viisil kasutatakse laadimiseks saadaolevat aega tõhusalt ära.

Nutikas laadimiskonteiner
ikoon funktsioon telefon kell blue
Kas teil on küsimusi?
Võtke meiega ühendust

Kas te ei ole kindel, mida täpselt vajate või milliseid konkreetseid seadusi või standardeid on vaja järgida? Meie meeskond aitab teid hea meelega isiklikult ja kohapeal.

E-post: info@denios.ee I Telefon: +370 6177 6611

Liitiumakude katseruumid

Hiljuti väljatöötatud liitiumenergia salvestusseadmeid või sisseehitatud liitiumakudega tooteid, nagu kodumasinad, tööriistad või elektrisõidukid, tuleb enne müügiloa andmist põhjalikult katsetada. Turvalise katsekeskkonna kavandamisel tuleb arvesse võtta paljusid kliendipõhiseid aspekte. Seepärast on liitiumikatseruumid peaaegu alati projekteeritud kliendipõhiste tehniliste nõuete kohaselt. Toetame teid hea meelega teie vajaduste kindlaks tegemisel.

Liitiumaku katse ladustamine

POWER SAFE – liitiumakude ladustamine tulekaitsega

Liitiumioontehnoloogiaga akusüsteemid annavad olulise panuse rohepöördesse. Siiski eeldab see tehnoloogia ka teadlikku lähenemist ülekoormuse („soojuseralduse“) ohule. Seda on näidanud mitmed akupõlengud suuremahulise ladustamise sektoris. Volitamisprotsessis esinevad ohutusprobleemid võivad aeglustada energiasalvestussüsteemide kiiret levikut. Seepärast on ohutuse ja tuleohutuse kontseptsioon oluline osa lahendusest. Moodulülesehitusega ladustamise ja tuletõrje terviklahendus on maailmas esmakordne ja DENIOS pakub seda nüüd sarja POWER SAFE nime all eri suurustes: alates väikestest lahendustest (80 kWh) kuni suurte energiajaamadeni (üle 1 MWh).

POWER SAFE
ikoon funktsioon telefon kell blue
Kas teil on küsimusi?
Võtke meiega ühendust

Kas te ei ole kindel, mida täpselt vajate või milliseid konkreetseid seadusi või standardeid on vaja järgida? Meie meeskond aitab teid hea meelega isiklikult ja kohapeal.

E-post: info@denios.ee I Telefon: +370 6177 6611

Elektrisõidukite karantiinikonteinerid

Kokkupõrkekatsed on näidanud, et elektrisõidukite plahvatus- ja tulekahjuoht pärast õnnetust ei ole suurem kui sisepõlemismootoriga sõidukitel. Siiski on elektriautode tulekahjusid raskem kustutada. Tulekahju saab peatada ainult intensiivne jahutamine suure veekoguse abil. Palja silmaga ei ole siiski näha, kas tulekahju on täielikult kustutatud. Kuni 24 tundi pärast tulekahju võib aku uuesti (ise) süttida. Parim lahendus on seega parkida e-sõiduk eraldi karantiiniruumi, kus on üleujutusrajatised. Ettevõtte DENIOS mobiilses karantiinikonteineris on ruumi elektriautole ja seda saab tulekahju korral sihipäraselt üle ujutada. Ametiasutused on selle sobivust kinnitanud.

Karantiinikonteiner

Liitiumakude KKK

Kokkuvõtteks: liitiumioonakud, mida kasutatakse seadmetes, nagu nutitelefonid ja e-jalgrattad, salvestavad märkimisväärset energiat, kuid võivad kahjustatud kujul või valel ümberkäimisel tekitada raskeid tulekahjusid.

Tüübid ja riskid. Liitiumakud on akuelementide keemia ja jõudluse poolest erinevad. Suurimat tuleohtu kujutavad endast defektsed akud.

Kindlustus. Teavitage kindlustusandjat, kui kasutate akutoitel töötavaid seadmeid. Soovitatav on pidada akuregistrit.

Hoiustamine. Hoidke akusid tulekahju vältimiseks 30–50% laetuna jahedas, eelistatult spetsiaalsetes kappides.

Laadimine. Jälgige laadimist, eriti töövälisel ajal, ja kasutage tootja soovitatud laadimisseadmeid.

Defektide käitlemine. Eraldage ja kõrvaldage silmnähtavalt kahjustatud akud. Kontrollige mahakukkunud seadmeid, et tuvastada nende kahjustused.

Tuletõrje. Enamiku liitiumakude tulekahjude korral saate soojuseralduse jahutamiseks ja peatamiseks kasutada vett, kuid vältige vett liitiummetallakude korral. Kasutada võib ka spetsiaalseid kustutussüsteeme ja -materjale. Tulekustutusvee kinnipidamise nõuded olenevad kohalikest ametiasutustest.

DENIOS pakub vastuseid ja lahendusi korduma kippuvatele küsimustele liitiumakude kohta, keskendudes ohutusele. Võtke meiega ühendust ja aitame hea meelega!

ikoon funktsioon telefon kell blue
Kas teil on küsimusi?
Võtke meiega ühendust

Kas te ei ole kindel, mida täpselt vajate või milliseid konkreetseid seadusi või standardeid on vaja järgida? Meie meeskond aitab teid hea meelega isiklikult ja kohapeal.

E-post: info@denios.ee I Telefon: +370 6177 6611